Topení

Stavíte dům a potřebujete vyřešit topení?

Máte zájem o rekonstrukci starého vytápění vašeho domu?

V obou případech jste na správném místě. Firma TOLIOS se zabývá montáží nového topení i rekonstrukcemi. Investicí do nového kvalitně řešeného vytápění nejen že zvýšíte komfort svého domu, ale i ušetříte na palivu.

Co vám můžeme nabídnout?

  • poradíme Vám nejvhodnéjší variantu vytápění vašeho domu
  • dodáme Vám kompletní plány vašeho topení s ohledem na tepelné ztráty a velikost vytápěné plochy
  • dodáváme a montujeme široký sortiment kotlů, otopných těles, radiátorových hlavic a pod.
  • podle potřeby zajistíme plynovou přípojku, nebo nádrž na lehký topný olej

Dodáváme a montujeme kotle na tyto druhy paliv:

elektrické kotle

Výhodou tohoto ekologického topení je bezhlučný provoz, nenáročná údržba a odpadá potřeba komínu. Nevýhodou je pak omezení jen na lokality s dostatečnou dimenzí rozvodů el. energie a vyšší provozovací náklady.

plynové kotle

(jsme autorizovaným dealerem značky Junkers) V současné době nejčastější způsob řešení. Velké množství výrobců zajišťuje téměř všechny kombinace a požadavky na poskytnutí nejen kvalitního otopení objektu, ale také na přípravu teplé vody. Vždy ale zvažte umístění spotřebiče tak, aby nenarušoval design bytu a zároveň byly splněny bezpečnostní předpisy pro provoz plynových zařízení.

kotle s automatickým přikládáním

Univerzální litinový kotel FB2 Automat

kotle na pevná paliva

Oproti minulým letům těchto kotlů ubývá. Vzhledem k pracnosti při jejich obsluze a také z ekologického hlediska jsou výhodnější jiné zdroje tepla. V poslední době jsou na trhu sice i kotle šetrné ke krajině, ale i u nich, vzhledem k prašnosti, je třeba počítat se samostatnou kotelnou. Ve prospěch těchto kotlů hovoří zejména nižší provozní náklady.

kotle na topný olej

Montujeme tyto druhy vytápění:

radiátorové topení:

Používáme otopná tělesa Korado a koupelnové radiátory Koralux. Rozvody jsou vedeny dle požadavků zákazníka s ohledem na charakter stavby po povrchu nebo v podlaze, popřípadě ve zdi. Pro rozvody topení po povrchu používáme měděné trubky značky SANCO nebo trubky z uhlíkové oceli značky VIEGA. Rozvody v podlahách jsou rešeny též pomocí měděných trubek, nebo plastovými trubkami od firmy REHAU nebo FRÄNKISCHE.

podlahové topení:

Pro vytápění podlah používáme systém smyček tvořený pomocí trubek firmy REHAU nebo FRÄNKISCHE. Tento druh topení je velmi oblíbený především v koupelnách, verandách, při kuchyňských linkách apod.


ukázka instalace podlahového topení

Napište nám zprávu

Milan Tolar - TOLIOS
Myslovice 25
33901 Klatovy

602 426 265
milan.tolar@tolios.cz
Spolupracujeme s: Junkers Dakon
Milan Tolar - TOLIOS
Myslovice 25
33901 Klatovy

602 426 265
milan.tolar@tolios.cz
mapa působnosti - Klatovy + cca 50 Km